09.03-i adás a divatról
Létrehozta: admin (2014. szeptember 03. )Utolsó hozzászóló: admin (2014. szeptember 03. )
Milyen változásokat érdemes elkezdeni az öltözködésben ötven fölött? Király Adrien szerint az évek múlásával jobban kell figyelnünk magunkra, s ha változik az alak (márpedig többnyire változik), akkor újra kell tervezni saját karakterünket, stílusunkat is. Molnár Gabriella arról beszél, hogy önmagunkon sokkal kevésbé látjuk a változást, ezért is fontos, hogy legyenek olyan barátaink, akik (ha tapintatosan is, de) figyelmeztetnek rá, hogy változtatnunk kell.
Hogyan is kezdődött a mai kor? Jött a Levi’s, mindenki ugyanazt kezdte el hordani. Ma pedig mindegy hogy Párizs, Róma vagy Budapest: az emberek a nagy divatmárkákat veszik.
Régi ruha – új ruha? Mikor, mi a divat? Fel szabad-e venni egy tíz éves cuccot? Elmúlt-e az a kor, amelyben a ruházat a társadalmi rend elleni tiltakozást (is) jelentette? És ma mit diktál az ipar? Mennyit költ ruházkodásra a harmincas korosztály, s mennyit az ötvenes-hatvanas?
Külsőnk és belsőnk harmóniája. Tükrözi-e öltözködési stílusunk személyiségünket? Molnár Gabriellát szerencsére tanította a mama, de ki tanít(ott) meg legtöbbünket arra, hogy mi áll jól, s mi nem? Mire valók a szülők, s mire a barátok? Mennyire pénz kérdése az ízléses viselet? És mennyire a stílusos, s a divatos? Összefügg-e a depressziós alkat, a rosszkedvű társadalom azzal, hogy elhagyjuk magunkat? Hogy működik ma, a válság után a divat-ipar? Butik vagy kínai piac? Mennyire hagyatkozhatunk saját jó ízlésünkre? Hagyatkozhatunk-e másra?
Elég a társadalmi problémákból, jöjjenek a hasznos tanácsok! Milyen színek, fazonok, anyagok uralják majd az őszt és a telet? Mit tehet az, akinek nincs pénze lecserélni a ruhatárát? Mit viseljünk irodába? Szoknya vagy kosztüm a menő? S végül: lehet-e az öltözködésbe, egy-egy ruhadarabba kapaszkodni, ha valaki elveszti az állását, vagy tönkremegy a magánélete?