04.08-i adás Demel Eszter zenepedagógussal
Létrehozta: admin (2015. április 08. )Utolsó hozzászóló: admin (2015. április 08. )
– Énekeld el a nevedet – kéri Demel Eszter a főszereplőtől Almási Tamás most bemutatott, Tititácímű, a Snétberger tehetségkutató programról szóló dokumentumfilmjében. A stúdióban aztán most azt is elmeséli, hogy miért jó néha énekelve beszélni, s hogy milyen is volt a mélyszegénységben élő, tehetséges fiatalokkal dolgozni. Hogy mit pótolhat, s mit nem a program néhány hete.
Ez a rész zenével kezdődik: Bartók Béla Este a székelyeknél című művének egy részletét Demel Eszter mostani zenekara, a Gárdonyi Zoltán zenekar játszotta. A zenekarvezető pedig elmeséli, hogy milyen volt Kokas Klárától tanulni, és hogy mit is jelent a Kokas-pedagógia, amelyben a pedagógus és növendéke között nem a hagyományos tanár-növendék viszony működik.
Ismét zene: Csajkovszkij Diótörő szvitjének egy részletét természetesen Demel Eszter veszprémi zenekara adja elő. A tanárnő pedig arról beszél, hogyan is telnek a zenetanulás mindennapjai. És hogy miért tartja egyik legfontosabb feladatának, hogy a gyerekek megtapasztalják, mennyi örömet adhat a művészet, a zene.
Demel Eszter pedagógusi léte nem csak a tanórákra korlátozódik. Rendszeresen viszi táborozni gyerekeit, ahol egyáltalán nem könnyű rávenni őket, hogy szakadjanak ki abból az agresszív közegből, ami mindennapjaikat övezi. Mit tehet – és szerinte mit kell tennie a tanárnak ahhoz, hogy ezek a gyerekek ne csak a vonót húzzák szépen, hanem megtanulják egymást elfogadni és tisztelni? Aki pedig végighallgatja a műsort, megtudja, hogy milyen ajándékot hozott a zenepedagógus Demel Eszter Mélykuti Ilonának.